Punane täpp on Jeonju.
Mõnus jalgaderuum limusiinid, luks!
Kui jõudsime linna, siis saime kohe õige bussi peale, milleks oli 5-1. Sõitsime 4 peatust edasi Katedraali/Hanok Village'i peatusesse ja olimegi kohe õiges kohas. Täna ei olnud isegi bussiga probleeme, bussijuht sai kohe aru kuhu tahame, kuigi ta oli kuri. Kuna meil polnud linnakaarti, siis jumal tänatud, et katoliku kiriku torn oli näha, sest see oli üks meie vaatamisväärtustest. Läksime sinnapoole ja juba nägimegi infopunkti - saime kaardi. Tegime ringid ümber kuhu meil plaanis minna oli ja hakkasime kõndima. Mainin ära, et kõik meie vaatamisväärsused asusid Hanok Village'is, seega me saime ringi tehtud palju kiiremini kui algselt plaanis oli.
Ja kõndisimegi selliste suurte kottidega Hanoki külakeses.
Esimeseks sihtpunktiks oli Pungnammun Gate. See ehitati Goryeo dünastia ajal (umbes 14. sajandil) ja neljast väravast on see ainuke, mis on alles, kuigi see sai natukene vigastada 16. sajandil.
Pungnammuni värav.
Värviline laemaaling väravas.
Detailid.
Lahe skulptuur värava läheduses.
Ostsime vahvad jäätised :P
Edasi jäi meile teepeale Jeondongi katoliku kirik. See ehitati kohale, kus rooma-katoliku märtrid kaotasid oma elu. Kiriku all oleva maalapi ostis prantsuse preester Baudenet 1891. aastal, aga kirikut hakati ehitama alles 1908. aastal (lõpetati 1914). See sarnaneb väga Myeongdongi katedraalile Seoulis (kuskil eelnevas postituses olemas). Huvitav fakt on ehk see, et kiriku ehitamiseks kasutati Jeonjueupseongi kindluse telliseid (mille jaapanlased ära lõhkusid).
Selline see kirik oligi.
Selline nägi seest välja. Bütsantsi ja romantismi stiilis ehitatud.
Selline sklupltuur.
Kiriku hoovis nägime hanboke kanvaid neiusid. Olid nii imestunud, et me nendega tahame pilti teha, sest tavaliselt on teistpidi see värk.
50 meetrit eemal oli Gyeonggijeon Shrine. See ehitati 1410. aastal ning selles on kuningas Tae-Jo (Joseoni dünastia rajaja) maal. Jällegi 16. sajandil sai see viga, aga nüüd on kõik ok.
Väravast peab läbi minema, et pühamusse saada.
Pühamu. Kirjutatud on, et keskmise tee peal ei tohi käia kuna see on jumalate tee. Aiad on ka ette pandud. Kõrvalt aga võis kõndida.
Kuningas Tae-Jo maal.
Lehvik ja päevavarjud.
Väga-väga palju oli kohalikke rahvariietes. Siin kaks tüdrukut mängivad mängu, kus peab selle varda metallist rõnga sisse saama. Kui ma ei eksi, siis see sama varras läkski tal "väravasse".
See oli Jeonju Sago ehk ajalooline arhiiv. Ehitatud kõrgele, et oleks pare säilitada dokumente ja raamatuid. Selle sees on praegu mini-muuseum, aga originaal Sillokeid Joseoni dünastiast (aastaraamatuid) hoitakse Gyujanggaki arhiivis Seoul National University's.
Kui oht valitses arhiivi, siis kohalikud elanikud viisid kõik dokumendid ära mujale ja tänu sellele on paljud säilinud.
Edasi kõndisime me 600 aasta vanuse Gingko puu juurde kuna meil oli aega ja jalutamisisu oli suur. Haljastus oli jällegi nii armas ja ilus Hanoki külakeses, majad olid restaureeritud ning üleüldse kuidagi väga mõnus oli jalutada nendel väikestel tänavatel.
Gingko puud nimetatakse elavaks fossiiliks, sest ta on väga sarnane 270 miljonit tagasi olnud puudele.
Puu kõrval oli virsikupuu(?), kust üks onuke neid armsaid pallikesi maha raputas tokiga. Saime korjata neid ja süüa.
Lahe tigu! Cittaslow :D
Haljstus.
Vesi jooksis mööda tänavat päris pikalt.
Iga nurga peal juhised.
Selline see Hanoki Village välja näebki. Kohutavalt meeldivad aiad.
Tahtsime tegelikult käia paaris muuseumis ka (veini ja kuninglike portreede muuseumis), aga kuna oli esmaspäev, siis nad olid kõik kinni kahjuks. Liikusime siis edasi ja endale märkamatult jõudsime
Omokdaesse. See asub mäe otsas ja kindral Yi Seong-gye (hiljem Joseoni dünastia esimene kuningas Tae-Jo) tähistas seal oma võitu Jaapani piraatide üle. Monument ise püstitati sinna 1900. aastal alles kuningas Gojongi poolt.
Omokdaesse. See asub mäe otsas ja kindral Yi Seong-gye (hiljem Joseoni dünastia esimene kuningas Tae-Jo) tähistas seal oma võitu Jaapani piraatide üle. Monument ise püstitati sinna 1900. aastal alles kuningas Gojongi poolt.
Monument. PS: värvid on väga tuhmid ja kulunud võrreldes teiste eitiste omadega.
Monument ja paviljon. Seal paviljonis oli täiega palju rahvast. Trepp oli jalatseid täis ja lärmi tuli palju.
Kaunis grääfiti.
Tundub olevat ajaloolisem grääfiti :P
Viimaseks sihtkohaks oli Jeonjuhyanggyo Confucian School. Joseoni dünastia ajal ehitatud Gyeonggijeoni pühamu juurde, aga ümberpaigutatud 17. sajandi alguses, andis see kool riiklikuharidust. Peamajas hoitakse 7 Hiina konfutsianistliku (raske sõna) ja 18 Korea õpetlase surnutahvleid.
Peavärav nagu ikka.
Peamaja nagu ikka.
Surnutahvlikesed.
Kooliaias me kirjutasime vanaemale kirja valmis... vaatame kas jõuab kunagi kohale või ei :) Tagasikõndides siis panimegi kirja posti, käisime apteegist läbi (et osta salvi sügelevatele punnidele ning, et osta sääsetõrjevahendit), ostsime külma jooki ning istusime Gyeonggijeoni pühamu ees. Me joome seal oma jooke ja veedame mõnusalt aega (kuna ilm läks veidi talutavamaks) kui järksu kaks tüdrukut ja üks poiss tahavad pilti teha. No me mõtleme, et ikka võib neist pilti teha, aga siis tuli välja, et poiss tahtis meiega pilti teha. Hahaa, no ega siis midagi - loomulikult lubasime pilti teha. Naljakas natukene, sest nemad on need kes on rahvariietes ja turismi piirkonnas, mitte vastupidi. Hehee.
Siin on tõesti lahedad aiad!
Lõpuks läksimegi oma majutuskohta ning seejärel välja sööma Dakgalbit. Söök oli jälle niiiiii maitsev!
Head ööd ja homme ootab meid uus linn :)
No comments:
Post a Comment