Sellise bussiga sõitsime ringi.
Meie tänane plaan oli minna paleesid vaatama ja ka muuseumeid... kui jõuame. Tund aega sõitsime niisama ringi, kuna ei tahtnud nendes peatustes maha minna. Nägime ära Namsani pargi, sõitsime mööda Dongdaemunist, Itaewonist jne.
Väike kollane buss katusel.
Vaade Seoulile N-toweri lähedalt. Huvitav, et linn nii udune on - ei tea kas tõesti on see tolm või mis...
Igatahes esimene peatus oligi Changgyeonggung palee. See ehitati 15. sajandil kuningas Sejongi poolt oma isale. Seal resideerusid ka kuningannad ja konkubiinid. Hiljem Jaapani võimu all olles sai sellest botaanikaaed ja isegi loomaaed olevat seal olnud. 1983 need eemaldati. Palee oli tugevalt kannatada saanud ning seda on mitmeid aastaid renoveeritud. Isegi meie nägime täna töömeest käsitsi katust tegemas tsemendi-taolisest materjalist. Kahjuks pilti ei teinud, aga tegime teistest asjadest.
Peavärav.
Värav teiselt poolt.
Sellised katused ja seinad. Kaunis.
Lugege.
Pulmapildid enne pulma. Traditsioonilised korea rahvariided - hanbok.
Tiigike.
Pagoda.
Taesil ja Taesilbi. Esimene on koht, kuhu pandi kuninglike laste nabanöörid, platsenta ja teine on koht, kuhu kirjutati platsenta lugu. See on kuningas Seonjongi taesil ja väga hästi säilinud - selle tõttu see toodi ka selle õigest kohast ära.
Värav teiselt poolt.
Sellised katused ja seinad. Kaunis.
Lugege.
Pulmapildid enne pulma. Traditsioonilised korea rahvariided - hanbok.
Tiigike.
Pagoda.
Taesil ja Taesilbi. Esimene on koht, kuhu pandi kuninglike laste nabanöörid, platsenta ja teine on koht, kuhu kirjutati platsenta lugu. See on kuningas Seonjongi taesil ja väga hästi säilinud - selle tõttu see toodi ka selle õigest kohast ära.
Changgyeonggung ja järgmine palee asetsevad teineteise kõrval, lihtsalt on eraldatud müüriga. Läksimegi siis edasi teise paleesse, milleks oli Changdokgung. See oli palju võimsam kui eelmine. Palju suurem ka. Seal oleks võinud vabalt ära eksida. Changdokgung on kõige paremini säilinud palee Seoulis ning sellel on ka salajane aed Huwon, kus asub 300 aastat suur vana puu, tiigike ja paviljon. Meie selles aias ei käinud, sest me ei jõudnud ingliskeelsele tuurile ja niisama vaatama minna oleks olnud kallis ja igav... kuigi kindlasti väga ilus. Aga edasi ajalooga - ehitati see 1405 aastal, paljude valitsejate lemmik, kuulub UNESCO nimekirja. Kompleks koosneb valitsejamajast, avalikust osast ja kuningliku perekonna elamise osast. No tõesti oli kaunis ja väga majesteetlik!
Chngdokgungi peavärav.
Siin siis kuningas istus oma troonil. Ma imestasin, et kuidas nad seda kütsid talvel. Teistel majadel olid korstnakesed olemas ja väljastpoolt maja sai kütta.
Valitsemismaja väljastpoolt. Pildi pealt see ei tundu üldse nii võimas kui see tegelikult oli - kui väravast sisse astusid siis silmad läksid suureks ja suu lahti.
Selline disain.
See on Nakseonjae kompleks. Kohe näha, et hoopis teistsugune disain - palju tagasihoidlikum ja ei ole traditsiooniline. Kuningale meeldis välismaine stiil - Qingi stiil. Suured Hiina kalligraafid kutsuti tegema seda kompleksi.
Küttekehad.
Sellised olid ruumid seest.
Lahedad ümmargused uksed ka.
Sellised uksed olid ja männid. Nagu mustamäel oleks jalutanud.
Peale paleesid tegime väikse pikniku Changdokgungi peavärava ees, sest sees ei tohtinud süüa ja me pidime vaatama kuna tuuribuss tuleb.
Mirru kasutas pulki! Ja isegi tuli välja peaaegu.
Hüppasime bussi peale ja sõitsime edasi Cheongwadaesse ehk sinisesse majja. Miks seda siniseks kutsutakse on selle pärast, et presidenti residentsil on sinine katus. Selle hoone taha jääb mägi Bugaksan ja lähedal asub veel Gyeongbokgungi palee, aga sinna me ei saanud minna, sest see on teisipäeviti suletud, järgmine kord :) Jällegi väga ilus ümbrus ja vaade. Seal oli tohutult valvureid. Küll seisid nad mingis putkas, küll seisid ja jalutasid ringi. Veidi imelik oli kõndida kuna kõik vaatasid mis sa teed. Võiks öelda, et isegi paavsti ei turvata nii palju.
Selline kaunis vaade.
Korea lipp ja valvur.
Ilusast kohast selline kole lasnamäe vaade.
Kui olime Sinise Maja ära vaadanud, siis oli meil natuke bussini aega ja me läksime üle tee, sest seal oli ilusad lilled ja taimed. Kui me hakkasime bussipeatuse poole liikuma, siis nägime,et buss sõitis ära - 5 minutit varem... oi kui vihane ma olin. Vedas, et see oli eelviimane buss! Ootasime siis veel pool tundi ja lugesime taimede ladinakeelseid nimetusi kui järsku hakkas üks korealane rääkima. Lõpetasime vestluse kui tuli teine ja siis tuli ka juhuslikult kolmas. See kolmas ütles, et ta on Eestis mitu korda käinud (ca 60 aastane) ja, et väga ilus on seal. Küsis tüüpilisi küsimusi ja siis ta läkski oma teed. Igaksjuhuks läksime bussipeatusesse 15 min varem, sest äkki jälle buss tahab varem ära sõita ja kui tahab, siis on jama kuna ühistransport on kaugel - aga näed, hilines hoopis viimane buss. Olin jälle püha viha täis (naljaga pooleks). Saime bussi peale ja sõitsime tagasi algpeatusesse.
Taimed ja lilled.
Selline tunne nagu oleks inimese organid seal sees... tegelt on taimed.
Viimase asjana tahaks rääkida veel seda, et meestel on naljakad jalakarvad - poolest säärest algavad karvased jalad, põlved ja reied on siledad. Alguses mõtlesin, et äkki mõni raseeribki nii, aga tundub, et see on ikka geneetiline iseärasus.
Koju minnes nägime rongi peale väga üles vuntsitud piffi - võin kindel olla, et ta rinnad, nina, silmad ja huuled ei olnud päris. Ei imesta ka, sest Korea on iluoppide meka.
Enne WC-d oli eraldi selline ruum, kus oli huulepulk peal. Kas tõesti ainult meikimiseks? Järgmine kord uurin välja.
Head ööd!
No comments:
Post a Comment